Birgo

OCK
22
İnternetten Video İndirmenin En Kolay Yolları arkadaşlar  Videolar internette paylaşılabilmeye başlandıktan sonra web üzerinde izlediğimiz videolar içinden bazılarını bilgisayarımıza indirme isteği kaÇınılmaz hale geldi.

İnternette izlediğimiz bir videoyu bilgisayara indirmenin ilk 11 faydasını size bir solukta sayabilirim:

Videoları indirerek:

1- Video koleksiyonları oluşturabiliriz,

2- Bilgisayarımızın çeşitli nedenlerle internete bağlanamadığı durumlarda (Fatura ödenmediği için mesela) sevdiğimiz videoları çevrimdışı durumdayken de izleyebiliriz,

3- İnternet bağlandığımız ama düşük bağlantı hızı nedeniyle saçımızı başımızı yolduğumuz (Ki bunu ben pek yapamıyorum fiziksel anlamda neredeyse imkansız) anlarda istediğimiz videoları yüklenmesini beklemeden izleyebiliriz,

4- Videoyu taşınabilir bir diske kopyalayarak sürekli olarak yanımızda bulundurabiliriz,

5- Yine benzer şekilde videoyu taşınabilir bir müzik çalara veya mobil cihaza yükleyerek dilediğimiz yerde dilediğimiz zaman izleyebiliriz,

6- Video üzerinde düzenlemeler yaparak (Arka plan müziğini değiştirme, altyazıları değiştirme vs.) daha da beğeneceğimiz bir hale getirebiliriz (İşlemden geçirdikten sonra tekrar internete farklı isim ve açıklamalarla birlikte yükleyebilme opsiyonuyla birlikte)

7- Videoyu indirdikten sonra düzenleyici programlar kullanarak kalitesini artırabiliriz,

8- Videouyu indirip okulda veya işyerinde yapacağımız Powerpoint sunumunun içine ekleyebiliriz,

9- Videoyu indirip görüntü ayrıştırdıktan sonra müzik listelerimize MP3 olarak ekleyebiliriz,

10- Hanımın Çiftliği, Aşkı Memnu, Kurtlar Vadisi, Ihlamurlar Altında, House gibi dizilerin en sevilen bölümlerini hep elimizin altında tutabiliriz,

Ve daha niceleri.

Bu yazıda sizlere başta Youtube, Metacafe, Dailymotion, Komikler, Zaplat, Facebook olmak üzere web sitelerindeki videoları nasıl indirip seyredebileceğinizi anlatmaya çalışacağım (Yazıda anlatılan yöntemlerle web sitelerinde gördüğünüz Flash animasyonları da indirebileceksiniz.)

* Facebook'tan video indirmek isteyenler yazının devamında öğrenecekleri yöntemlerle de videoları indirebilirler ama sadece Facebook'taki videoları indirmek amacında olanları şöyle alabiliriz.

Popüler sosyal ağ Facebook'da seyrettiğiniz videoları bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Gereksinimler:

Mozilla Firefox (Bilgisayarınızda kurulu değilse buradan indirebilirsiniz) Internet bağlantısı Mp4 formatındaki videoları oynatabilen bir video oynatma programı ( Bilgisayarınız kurulu bir program yoksa aşağıdaki programlardan herhangi birini kullanabilirsiniz)

VLC Media Player indir

The KMPlayer indir

1. Firefox'u açın ve Araçlar'dan Eklentiler'e girin. Eklenti edin başlığını tıklayın, "Tüm eklentileri ara" kutucuğuna Facebook Video yazıp arayın.

image

Sonuçlar arasında "Facebook Video" başlıklı eklentiyi göreceksiniz (genellikle ilk sırada geliyor) , "Firefox uygulamasına ekle" dedikten sonra aşağıdaki pencere gelecektir.

image

Şimdi Kur düğmesi pasif durumda ise Facebook Video yazan bölüme bir kez tıklayın, aktif duruma geçecektir. Şimdi Kur'a tıklayarak kurulumu başlatın.

Kurulum tamamlandığında Firefox'u yeniden başlatmanız gerekiyor. Bu penceredeki "Firefox uygulamasını yeniden başlat" kısayolunu kullanarak yeniden başlatıyoruz.

image


Şimdi Facebook.com'a girin ve herhangi bir video olan bir sayfaya girdiğinizde, videonun yan tarafında Download Video yazısını göreceksiniz.

image

Bu yazıyı tıkladıktan sonra video indirme işlemi hemen başlayacaktır.

image

İndirme işlemi tamamlanınca, video oynatıcı programınızla açın ve dilediğiniz zaman izleyin :)

image

İndirdiğiniz mp4 formatındaki video dosyalarını başka video formatlarına çevirmek istiyorsanız Video Dönüştürücüler kategorisine göz atabilirsiniz.


Yorumlar alınıyor...
Arşiv
Anasayfa Birgo Nedir? Nasıl Birgo'larım? Kullanıcı Sözleşmesi Blog Yardım Bize Ulaşın