Birgo

OCK
14
Hz. Mehdi ilk çıktığında tanınmayacak, tanınması yaklaşık 40 yılı bulacak

 

 

 

Hz. Mehdi Hicri 1400 (Miladi 1980) yılında çıkmasının ardından hemen tanınmayacak, tam olarak tanınması yaklaşık olarak 40 yılı bulacaktır. Allah Hz. Mehdi’yi insanlardan saklayacak ve koruyacak, bu mübarek insan kendisine son derece sadık 313 talebesiyle büyük bir mücadele vererek İslam’ı tüm dünyaya yayacaktır.

 

Hz. Mehdi Hicri 1400 yılında İslam dinini anlatmaya, materyalizmi yıkmaya, halkı delaletten ve içine düştüğü gafletten kurtarmaya başlarken çok az kimse dışında kimse onun Hz. Mehdi olduğunu bilmeyecektir. Bediüzzaman’da Hz. Mehdi çıktığında insanlar tarafından tanınmayacağını bildirmiştir. Ahir zaman son derece zorlu bir dönemdir, ateistlerin, materyalistlerin son derece saldırgan, çıkarlarıyla çatıştığı zaman son derece acımasız olacağı dönemdir. Bu yüzden Allah kıyametten önce göndereceği Hz. Mehdi’sini koruyacak, onu hain saldırılardan ve komplolardan tanınmaması sayesinde kurtaracak, fakat yine de çok zorlu imtihanlarla da karşılaşacaktır. Bediüzzaman Hz. Mehdi’nin kendisinin de ilk başta kendisinin Mehdi olduğunu bilmeyeceğini söylemiştir. Ancak derin iman sahibi insanlar onu tanıyabileceklerdir.

 

Halbuki demiştik: Bu dünya tecrübe meydanıdır. Akla kapı açılır, fakat ihtiyarı elinden alınmaz. ÖYLE İSE O EŞHAS (KİŞİLER), hattâ o müthiş Deccal dahi ÇIKTIĞI ZAMAN ÇOKLARI, HATTÂ KENDİSİ DE BİDAYETEN (BAŞLANGIÇTA) DECCAL OLDUĞUNU BİLMEZ. BELKİ NUR-U ÎMÂNIN DİKKATİYLE, O EŞHAS-I ÂHİR ZAMAN (AHİR ZAMAN ŞAHISLARI) TANINABİLİR. (Sözler, ss. 343-344)
 


Hadislerde bildirildiği üzere Hz. Mehdi uzun ömürlü olacak, bütün Hicaz ülkelerine manen ve fikren hâkim olması, Kuran ahlakını tüm dünyaya hâkim etmesi yaklaşık 40 yılı bulacaktır. Hz. Mehdi talebeleriyle birlikte büyük bir şevkle İslam’ı yayarken birçok tuzaklara, komplolara maruz kalacak tıpkı Hz. Yusuf gibi hapsedilecek fakat hiçbir saldırı ve tehdit onu ve talebelerini hak yoldan döndüremeyecektir. Yaşanan acı, zulüm ve baskı ortamı tamamen kalktığında Hz. Mehdi İslam Birliği’ni oluşturmak için yoğun bir gayret gösterecek, fakat bütün bu gelişmeler 40 yıl gibi uzun bir sürede yaşanacaktır. Hadislerden Hz. Mehdi’nin tüm dünyaya hâkim olduğu dönemin kısa süreceği asıl bu dönemden önce çok zorlu bir kırk yıl geçireceği anlaşılmaktadır. Hz. Mehdi ve talebeleri tüm ömürlerini, tüm mallarını, mülklerini, gençliklerini İslam’ı yaymak uğruna şerefle harcayacaklardır. Onların ihlâsı, samimiyeti ve tükenmez gayreti şükre şayan olacaktır…

 

Kaynak:  www.hazretimehdi.com/ 


Yorumlar alınıyor...
Arşiv
Anasayfa Birgo Nedir? Nasıl Birgo'larım? Kullanıcı Sözleşmesi Blog Yardım Bize Ulaşın