Birgo

SBT
10
Borsa Kitapları

 

Değerli evrak, yani menkul kıymet ticareti yapılan kurumsal piyasalar borsa olarak isimlendirilir. Borsa kelimesi genel bir tanımdır. Çoğunlukla İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve  hisse senetleri alış satış işlemini anlatmakta kullanılsa da, bu kavram forex (uluslararası döviz piyasası), altın borsası ve VOB (vadeli opsiyon borsası) gibi diğer enstrümanların ticaretinin yapıldığı yerleri de kapsar.

Borsa Kitabı

Borsa Kitapları

Borsa kelimesinin ilk akla getirdiği İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından yapılan tanımlarla;

Borsa : Ticaretle veya finansal işlemlerle uğraşan kişilerin toplandıkları, kamuya açık, kurallı finansal organizasyondur.

Hisse Senedi:  Anonim şirketler, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler, özel kanunla kurulmuş kamu kuruluşları tarafından çıkarılan; sermayenin belirli bir bölümünü temsil eden, sahibine ortaklık haklarından yararlanma imkanı veren, kıymetli evraka hisse senedi denir.

İMKB da hisse senetlerinin alınıp satılmasıyla para kazanmaya çalışan yatırımcıların doğrudan işlem yapabilmesi mümkün değildir. Borsa aracı kurumları, yatırımcılar ile piyasa arasında bağlantı kurar ve bilgi alışverişi sağlar.  Yatırım araçlarının alım satımına aracılık, yatırım danışmanlığı, taraflar arasındaki sözleşmelerin düzenlenmesi, portföy yönetimi gibi hizmetleri yatırımcıdan aldıkları belli bir komisyon karşılığında verirler.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) borsada ticaretin belli kurallara uygun olarak yönetilmesini ve tarafların mali güvenliğini sağlar. Bu yetkiyi kanun hükmünde kararnameler ve yönetmeliklerle almıştır.

Borsada yatırım yapmayı düşüyorsanız ve borsa hakkında bilgi sahibi değilseniz, bilmeniz gereken ve sürekli ihtiyaç duyacağınız bazı terimler vardır.  Ayı piyasası, boğa piyasası, teknik analiz, ulusal 100 endeks gibi.  Borsa, bir oyun yada şans oyunu değildir.  Disiplinli ve inançla çalışmak, duyguların tesiri altında kalmamak, iyi analiz yapabilir ve değerlendirebilir hale gelmek kazanmak için gerekenlerdir.  Borsada kazananların yanında, her zaman kaybedenler de olacaktır. Borsada herkes kazanamaz.

Borsada kazanmak için, öncelikle piyasa hakkında bilgi sahibi olunmalı, en azından temel bilgiler öğrenilerek  incelemeler yapılmalıdır.  Bu konuda internet üzerinde araştırmalar yapıldığında bir çok kaynağa ücretsiz ulaşabilirsiniz. Bunlardan biri  Mustafa Yelboğa tarafından 20 yıllık deneyim sonrası hazırlanan, ticari amaçla hazırlanmadığından web sitesinde bölümler halinde yayınladığı, Borsada Kazanmanın Kuralları kitabına bu bağlantıdan ulaşarak inceleyebilirsiniz.


 

Borsada Köpek Balığı Tekniği Kitabı İndir

Borsada Köpek Balığı Tekniği Plus

Borsada Köpek Balığı Tekniği Plus

Borsada işlem yapmayı kolaylaştırmak ve çok zaman harcamadan para kazandıracak stratejiler geliştirmek isteyenler için Ahmet Ünver tarafından hazırlanan bu elektronik kitap ta incelenebilir. Borsada Köpek Balığı Tekniği isimli kitaba, Plus olarak adlandırılan bir de ek yapılmış. Borsayı hiçi bilmeyenlerin bile 3 gün ile 1 hafta arasında trend değişim analizleri yapmaya başlayarak kazanmaya başlayabileceği bu kitabı satın alanlardan bir çoğu, satış sitesine memnuniyet yorumları yazmışlardır. Bu borsa kitabını aşağıdaki bağlantıdan altın liste ve özel şablon hediyesi ile birlikte  temin ederek hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

Borsada Köpek Balığı Tekniği Kitabını indirmek için bağlantı

Ayrıca aşağıdaki bağlantıda bulunan e kitap, bedelsiz sermaye artırımı, rüçhan hakkı, grafik ve sayısal verilerle borsa analizleri, senetlerin grupları, sermaye artırımı beklentisi olan senetleri tekniklerle tahmin etme gibi ana başlıklara sahip.

Borsa KY Teknik ve Analiz Bilgileri Pdf kitabını indirmek için bağlantı

.

Borsa kitaplarından bazılarının isimleri ve satın alınabileceği internet siteleri şunlardır.

Bir Borsa Spekülatörünün Anıları

Borsada Önden Koşanlar Taktikler- Stratejiler- Anılar- Sırlar

XXI. Yüzyılda Profesyonel Para Yönetimi
Borsada Yatırım ve Spekülasyon ve Stratejileri

Borsanın Akıl Almaz Yükselişi/ Wall Street’in Akıl Almaz Yükselişi

Zengin Baba’nın Kehaneti

Borsada Uygulamalı Portföy Yönetimi

Borsa hakkında detaylı bilgi alınabilecek bazı bağlantılar, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, İstanbul Altın Borsası, Vadeli Opsiyon Borsası, Sermaye Piyasası Kurulu.   Bu sitelerin düzenli olarak ziyaret edilmesinde fayda bulunmaktadır.

Bol kazançlar.


Bu yazı şu adresten alıntıdır. 


Yorumlar alınıyor...
Arşiv
Anasayfa Birgo Nedir? Nasıl Birgo'larım? Kullanıcı Sözleşmesi Blog Yardım Bize Ulaşın