Birgo

TEM
10
Eğitim'de dev adım Kuran-ı Kerim Kursu Yıkımı

Çok  Sayıda Kuran Kursu Yıkımı ve Daha Çok Sayıda Kilise açılışı Türkiyemizin !!! hizmetinde

Ak parti Hükümeti, Milletimizin inanç sorununa köklü çözümler üretmek için çok sayıda Kilise açılışı ve daha çok sayıda Kuran Kursu yıkımına kadar pek çok alanda dev projelere imza atıyor. Manevi damarları  tıkanan milletimizin damarlarını açacak !!!  Van Akdamar Ermeni Kilisesi açılışı ve Kasımpaşa Büyük Piyelepaşa Kuran Kursu yıkımı başta olmak üzere 20’sinin temel atma töreni Başbakan Erdoğanın  katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Ermenilerin katlettiği şehitlerimiz için 29 Mart’ta Kuran’ı Kerim ve mevlit okutmak isteyen Dr. Süheyla Dabbağoğlu, Van Müftülüğü’ne başvurdu. Dilekçeyi inceleyen Müftülük, 29 Mart tarihine karşı çıkıp, Kur’an-ı Kerim ve mevlidin 2 Nisan’da, Hz. Ömer Camii’nde okunmasını uygun gördü.

 

Şehitlere mevlide izin çıkmadı!..
Van Müftülüğü, “Akdamar Ermeni Kilisesi’nin açılışıyla aynı güne denk geliyor” gerekçesiyle, şehitler için okutulmak istenen mevlidi yasakladı 


Van Akdamar Ermeni Kilisesi’nin açılışının yapıldığı gün (bugün) Ermeniler tarafından katledilen şehitlerimiz için  Kuran’ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutmak isteyen Van Eski Belediye Başkanı merhum Tayyar Dabbağoğlu’nun eşi Dr. Süheyla Dabbağoğlu, müftülük engeliyle karşılaştı.  Hz. Ömer Camii’nde okutulacak Mevlüd-i Şerif öncesinde müftülüğe dilekçe yazarak tüm camilerde anons yapılmasını talep eden Dabbağoğlu, müftülükten gelen cevapla şoke oldu. Van Müftülüğü, Dabbağoğlu’na şu cevabı verdi: “İlgi dilekçeniz incelenmiş olup şehitlerimizin ruhuna ithafen okunması istenen Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerifin 2 Nisan’da  öğlen namazına müteakip okunması uygun görülmektedir.”
 

Kasımpaşa'da Kur'an kursu binası yıkıldı

Kasımpaşa’daki Piyalepaşa Camii bahçesindeki 3 katlı Büyük Piyale Kur’an Kursu ve Okul Talebelerine Yardım Derneği binası, belediye ekiplerince yıkıldı.
      Sabah saatlerinde gerginliğe neden olan ve İstanbul 5. İdare Mahkemesi’nin yürütmenin durdurulması kararı üzerine duran binanın yıkım çalışmalarına, öğleden sonra yeniden başlandı. Binayı terk etmeyen kurs görevlileri, polisin biber gazı sıkarak yaptığı müdahale ile tahliye edildi.

Güvenlik kuvvetleri, insanları yıkılacak binanın çevresinden uzaklaştırarak çember oluşturdu. Güvenlik çemberi içinde çalışmaları sürdüren belediye ekipleri, 3 katlı binanın yıkımını saat 15.45 sıralarında tamamladı.

 

( Cami Restorasyon!!! Projesinde Kuran Kursu Yıkımı )
      

  İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AÇIKLAMASI

     
Öte yandan, yıkıma ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, "Beyoğlu Büyük Piyalepaşa Camii Restorasyon Projesi" kapsamında kaçak yapıların yıkıldığı belirtilerek, cami ve türbe yapısı etrafında bulunan kaçak yapıların yıkımına bu sabah başlandığı kaydedildi.

 PİYALEPAŞA'DAKİ YIKIMA SERT TEPKİLER

 

Ermeniye şirin görünmek için Akdamar’da şov yapan iktidar, Piyalepaşa Camii’nin bahçesine dozerle girdi .

                                                                                              04.04.2007

 GÜÇLERİ KURAN KURSUNA MI !!! YETTİ ?

Büyük Kulüp ve Acaristanbul yerlerinde kale gibi duruyor

Kur’an Kursu’na güçleri yetti

AKP iktidarı, milletin alın terini katarak yaptırdığı Kur’ân Kurslarını yıktırmakta bir an bile tereddüt etmediğini dün bir kez daha gösterdi.

Mahkeme kararına rağmen
Büyük Kulüp’ü ‘araç yok’ gerekçesiyle yıktırmayan, Acaristanbul’a yıkım kararı olmasına rağmen dokunamayan AKP iktidarı, açıldığı 1959 yılından bugüne  talebe yetiştiren Kasımpaşa Büyük Piyale Kur’an Kursu’nu yürütmeyi durdurma kararına rağmen yerle bir etti.

MAHKEME KARARINI UMURSAMAYAN …  (BAŞBAKAN )

 Açıldığı 1959 yılından bugüne kadar aralıksız talebe yetiştiren Kasımpaşa Büyük Piyale Kur’an Kursu, İstanbul 5’inci İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararına rağmen yıkıldı. Büyük Kulüp Derneği’nin Kadıköy Fenerbahçe Körfezi’nde denize yaptırdığı kaçak inşaatına dokunmaya korkan AKP hükümeti ve belediyeleri, halkın kendi parasıyla yaptırdığı kurumları yıkma kararında bir an bile tereddüt etmiyor.

                                                Yıkım emri Başbakan’dan
         Vatandaşların direnişine rağmen yıkılan Kurs için yıkım emrinin Başbakan Erdoğan’dan geldiği öğrenildi. Bir dönem Erdoğan’ın da kapısında nöbet tuttuğu kursun polis eşliğinde zor kullanılarak yıkılması, Başbakan’ın geçirdiği dönüşümün geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Gaz bombalı yıkım

Polis ekipleri yıkımı engellemek isteyen vatandaşlara biber gazıyla müdahale etti. Gazdan etkilenen vatandaşlardan bazılarının kendilerini yere attığı gözlendi. Bu arada binanın pencerelerinden sarkan görevliler, yıkımın hukuksuz olduğunu yetkilere anlatmaya çalıştı.

 ‘Gerekli araçlar’ Kur’an Kursu için
Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı dün yıkımı gerçekleştirebilmek için İstanbul’daki tüm yıkım faaliyetlerini durdurarak bu yıkıma odaklandı. Büyük Kulüp’ün kaçak inşaatı için ‘Gerekli araç’ yok bahanesine sığınan Büyükşehir Belediyesi, Kur’an Kursu’nun yıkımı için Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol imzasıyla yapılan iç yazışmada birden fazla itfaiye aracı ambulans, kamyon, kaynak makinası, kepçe hazır edilmesi istedi.
Yazıda Anadolu ve Avrupa yakasındaki zabıta görevlilerine Anadolu yakası birimlerinden
de takviye güç gönderilmesi talep edildi. Çevik kuvvet ve zabıta ekipleri eşliğinde Kasımpaşa’ya gelen yıkım ekipleri, önce Kur’an Kursu’nun içindeki eşyaları boşalttı. Buldozerler yıkıma başlamak üzereyken Avukat Suat Kaya, İstanbul 5’inci İdare Mahkemesi’nden aldıkları yürütmeyi durdurma kararını yıkım ekiplerine ulaştırdı. Ancak ekipler, ‘Biz karar marar anlamayız. Hesabınızı mahkemede sorarsınız’ diyerek tarihi kursu yerle bir etti.

 GASİLHANE !!! YAPACAĞIZ KURAN KURSU NEME? LAZIM

 Yıkım emri Erdoğan’dan
Bu arada, vatandaşların büyük direnişine ve Mahkeme kararına rağmen yıkılan tarihi Kur’an Kursu için yıkım emrinin Başbakan Recep Tayip Erdoğan’dan geldiği öğrenildi. Çocukluğunun geçtiği Kaptan Paşa Mahallesi’nde bulunan Kasımpaşa Büyük Piyale Paşa Kur’an Kursu’nun siyasete tarafsız kalması yüzünden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cephe aldığı ve yaşanan soğukluğun bugüne kadar giderilemediği öne sürüldü.
Kasımpaşa Büyük Piyale Kur’an Kursu dernek üyeleri ile yıkıma karşı çıkan yüzlerce vatandaş yıkımı engellemek için 24 saat kurs çevresinde nöbet tutarken 1959 yılından
beri aralıksız faaliyette bulunan Kur’an Kur’sunun yerine gasılhane ve park
yapılacağı gibi basit gerekçeyle yıkılmasına büyük tepki gösteriyor.
Öte yandan mahalle halkı Başbakan’ın yıktırdığı bu Kur’an Kursu’nda bir süre eğitim aldığını ifade ediyor.

 BASINDAN…

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu kararıyla başlatılan ve gerginliğe neden olan Büyük Piya-le Kuran Kursu binasının yıkım çalışmaları gerginliğe neden oldu. İstanbul Kasımpaşa'daki Piyalepaşa Camii bahçesinde bulunan Büyük Piyale Kuran Kursu ve Okul Talebelerine Yardım Derneği'ne sabah saatlerinde gelen Beyoğlu Belediyesi ekipleri, İstanbul 1. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü kararıyla 3 katlı binanın yıkım çalışmalarını başlatması üzerine, bazı vatandaşlar ve kurs görevlileri, çalışmaları engellemek istedi.

Polisin gazlı müdahalesine maruz kalan mahalle sakinleri ve dernek üyeleri, yıkım emrinin, Büyük Piyale Kuran Kursu'nun 2004 seçimlerinde AKP'yi desteklememesi üzerine çocukluğunun geçtiği ve bir süre eğitim de aldığı bizzat Başbakan'dan geldiğini iddia etti. Bazı dernek görevlileri binadan çıkmayarak yıkıma tepki gösterirken, bu kişiler polis ekipleri tarafından tahliye edildi. Yıkıma tepki gösteren dernek görevlisi Salih Torun da, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendilerine yapılan herhangi bir tebligat bulunmadığını savundu. İş makinesinin yıkıma başlayıp ilk kepçeyi vurduğu sırada dernek avukatı Suat Kaya, İstanbul 5. İdare Mahkemesi'nden aldıkları yürütmeyi durdurma kararının yıkım ekiplerine ulaştırılmasına karşın ekipler yıkıma devam etti. CEM TURSUN

 BUYUR BURDAN YIK!!! ALLAH ISLAH ETSİN..

Kiliseye tören Kur’an kursuna dozer

Van’daki Akdamar Kilisesi, devlet parasıyla tamir edilirken, 50 yıllık  İstanbul’daki Piyalepaşa Kur’an kursu ‘restorasyon’ gerekçesiyle yıkılıyor

Anıtlar Yüksek Kurulu kararıyla, Türkiye’nin resmi ilk Kur’an kursu olan ve 50 yıldır aynı yerde faaliyet gösteren tarihi Piyalepaşa Kur’an kursu, Piyalepaşa Camii’nin restorasyonu gerekçe gösterilerek yıkıldı. Ne hazindir ki, daha birkaç gün önce, Van’daki Akdamar Kilisesi Bakanların, papazların ‘şen-şakrak’ kahkahaları eşliğinde törenle açılırken, bir Kur’an kursunun yıkılması ‘acı bir tesadüf’ olarak hafızalara kazındı.

‘Dinlararası diyalog’ ve ‘dinler bahçesi’ safsatalarının ayyuka çıktığı bir dönemde, hangi gerekçe ile olursa olsun, Kur’an kursunun yıkılması, acaba bu diyalog kandırmacasının bir sonucu mu? Milli ve manevi değerlerin iç ve dış odaklarca yok edilmek istendiği bir dönemde, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün aldığı bu yıkım kararını, üstelik yeni bir yer göstermeden ve gerekli zaman vermeden uygulamaya koyması çok düşündürücü.

Halk tepkili
Şubat ayı içerisinde yıkılmak istenen Büyük Piyalepaşa Kur’an kursu, camii cemaatinin ve mahalle halkının yoğun protestolarına neden olmuştu. Türkiye’de binlerce vakıf eseri işgal altında iken, Anıtlar Yüksek Kurulu’nun, Türkiye’nin hizmette olan en eski Kur’an kursunu yıkması ilginç bulunuyor. Gazetelerde yeralan haberlerde, Kur’an kursunun da içinde bulunduğu bölgenin 1575 yılında Piyalepaşa tarafından imar ettirilen Piyalepaşa Camii ve Külliyesi içinde olduğu bilgisi de dikkati çekiyor. Böyle bir yerin, restorasyon gerekçesiyle yıkılmak istenmesi haklı tepkileri de beraberinde getiriyor.

İşin bir başka boyutu ise, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün, Kur’an kursu yöneticilerine ve Diyanet İşleri’ne bilgi ve yer göstermeden doğrudan yıkım tebligatı yapması. Yetkililer, yaptıkları tüm başvuruların sonuçsuz kaldığını, tüm kapıların kendilerine kapandığını belirtiyor

HALKTAN YORUMLAR …   EBREHENİN FİLLERİ
ebrehenin filleri aslında peygamberin gelişini müjdeliyordu. aydınlık günler yakın. new con (YENİ MUHAFAZAKAR bush). lar afganistan ve ıraktaki mabedleri yıksınlar, yeni muhafazakar AKP türkiyede cami-kuran kursu yıksın. akibetleri aynı olacak gibi. bu haraket 3 kasım seçimlerinin intikamı güya. bere acizler 1 yıkılır 1000 yapılır. siz kimsiniz. Allahın kalesine eşekle saldıran donkişotlar mı?             CEM DEMİR   MENDERES VE TAYYİP

Adnan Menderes´i idama götüren maddi sebeplerin arkasında manevi sebepler de vardı..Bunlardan biri de İstanbul´da yol açmak bahanesiyle yıkılan onlarca tarihi cami ve diğer eserlerdi..Mesela Tarabya´da 200-300 yıllık Osman Reis Camii..
Kiliseleri tamir ederken hoca yetiştiren bir kurumu yerle bir ettiler..
Bu yıkım da Tayyip Erdoğan´ın sonunu getirecektir...Hazin sonunu..      CEMİL ASLAN
 GÜCÜ YETTİĞİNE
Acar istanbul yerinde ama başbakan cumhurbaşkanlığı seçim öncesi değişim sinyalleri içinde olmalı madem öyle yıksın birde acar istanbul u da görelim.        KADİR BAŞOL
MÜNAFIK
hükümetin maskesi bence yere düştü..
kapımıma birdaha gelmesinler artık onlara oy filan yok.. yazıklar olsun   SADIK
  MÜSLÜMANLIĞA KARŞI
aklim almiyor dini gorusunu one surerek bu makama gelmis bir insan nasil olurda bir kur´an kursu yiktirir.Binlerce talebenin ahini almak cok kolay degildir.Bazisi beddua etti bazisi da bu yikimda adi gecen sahsi ALLAH´a havale etti.cekme mazlumun ahini cikar aheste aheste diyorum.Cenabi hak her seyi bilendir.            ADANALI
DEĞİŞİMİN BÖYLESİ
Allah kimseyi imandan ayırmasın yoksa duracağı yer belli olmuyor.Urfada milletin vergisi ile urfralıların istememesine rağmen urfada yahudi yok demesine rağmen caminin kilise ve havra yapıyor. Hafta sonu akdamarda papazlarla beraber kilise açıyor ve bugün kuran kursu yıkıyor kendisininde namaz öğrendiği
kursu.Ekmek yediği yere ihanet bu olsa gerek
insan ihanate başlamaya görsün değiştim diye diye yapacaklarının sonu gelmiyor eskiye ait ne varsa silmek yoketmek istiyor
Allah herkesi sevdiklerinle berber kılsın
Zalimleri kahretsin                     FATİH KÜÇÜK
              NAMUS BORCU BUMU
dün sandıkta din turban diyen namus borcu diyen ...(tayyib usulu)lar bu gün kuran kursu yıkıyorlar hemde mahkeme kararının aksine ..C.başkanlığı hakkaten baya önemliymiş be davasını dini satan bir başbakanımız var uyumaya devam türk milleti birde cumhur başkanımız olsun          TAHSİN
 MAHKEME KARARINA RAĞMEN YIKIM
Ben olay mahallindeydim. Yıkım kararına karşı İstanbul 5. İdare mahkemesinin 2007/647 E. sayılı dosyasından alınan yürütmeyi durdurma kararına rağmen kuran kursunu yıktılar. Bırakın müslümanlığı hukuku bile hiçe saydıl bu malum adamlar. İnanın bir CHP OLSAYDI KARŞIMIZDA MAHKEME KARARI KARŞISINDA O DURURDU. AMA BUNLAR DURMADI...         MUSTAFA ERŞEN
 BUNLARDAN KORKULUR
Arkadaşlar Yıkım mahkeme kararı ile durduruldu ve ekipler yıkımı durdurdu ve polis geri çekildi. Bir müddet sonra tekrar yıkıma başladılar ve bu sefer bina içindeki eşyalarla birlikte yıkım yapıldı. Bu güne kadar Türkiyede hiçbir yönetim mahkeme kararına karşı alenen
, meydan okurcasına karşı gelmemiştir.Bu durum Türkiyede ilk olma özelliğini taşıyor. Bu işlemler bir zabıta müdürünün veya bir belediye başkanının yapabileceği işler değildir. Bunu yaptıranın kim olduğu herkesin malumudur. Biz tüm yasal haklarımızı kullanacağız. ama şunuda biliyoruzki bunlar allahtan korkmuyor. "Kork allahtan korkmayandan"            SUAT DOĞAN
      ALLAHIM SEN GÖRENSİN
ALLAHIN İLİM YUVASINI YIKARAK KENDİLERİNE, ÇANKAYADA YUVA MI YAPACAKLAR.YAZIKLAR OLSUN.ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ MASKELERİN ALTINDAKİ YÜZLER ÇIKIYOR ORTAYA...                   S.BİLTEKİN
 TAYYİP SEÇİMİNİ YAPTI
Van´da kilise açılışı İstanbulda KUR´AN KURSU yıkılışı.Van´da kilise açılışı İstanbulda KUR´AN KURSU yıkılışı.Van´da kilise açılışı İstanbulda KUR´AN KURSU yıkılışı.Van´da kilise açılışı İstanbulda KUR´AN KURSU yıkılışı.Babasının yaptırdığı KURSU oğlu yıktırdı.MAAŞALLAH.        NİLÜFER GÜNEŞ
 ÜZÜLME MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM
Bu davanın karşısında bunlar zerre bile olamaz.                        R.ILGAZ
  TURUVA ATI
Tayip bu yurtlar saldırgan küfre ve onun zehirli oklarına karşı zırhlı,tolgalı erlerden kurulu ordu yetiştirme kışlalarıdır,sense bunları,BUNLARDAN GİBİ GÖRÜNÜP onları yıkmaya çalışan TURUVA ATISIN.ALLAH´INDAN BUL
 SABAH YAKINDIR
Sabah yakındır.. Seçim yakındır. Utanmadan bu milletin mânevi duygularını sömürüp iktidara gelenler, menfaat karşısında nasıl gerçek yüzünü gösterdikerine bu millet´te şahit oldu.
Kur´an Kursu kapatanlar bundan sonra bu milletin karşısına çıkıp, dinden,imandan, dini değerlerden bahsetmeye yüzleri olmayacaktır. Sandıkta bu millet bu iktidara dersini verecektir.
Münafıkların akibetini hep beraber seyrediyoruz. Kilise restorasyonuna devam etsinler, misyonerlik faaliyetlerine göz yumarak bu milletin evladının din değiştirmesine seyirci kalsınlar, Allah´ın intikamı yakındır.. A.B.V                ÖKSÜZ
 BIR KASIMPASALI GOZUNDEN
kasımpasa piyalepasada oturuyorum. babamdan dinledigimi aktarayım size:

"bu yurt yapılmadan burda olay eksik olmazdı akşam ezanından sonra eve giremezdik. Bu yurt yapılırken çok karşı çıktık(babam koyu solcudur). Bu yurt yapıldı bizim mahalleye huzur geldi olaylar azaldı."

Vanda kiliseye restorasyon kasımpaşada kendi mahallesinde kendi okuduğu yere yıkım. yazıklar o9lsun. BUNLARIN MEZARLARINA TUKURUNCEYE KADAR KARSISINDAYIM.!!!!!!                                                                                                                       KASIMPAŞALI
 ACABA ! ?
S. Efendi bağlıları Demokrat parti dururken gidip küçücük bir partiyi desteklemişler. Tabi o büyük zatın kararı iki sene sonra 27 Mayıs darbesi olunca anlaşılmış.
Acaba diyorum 3 Kasım'da AKP'ye destek vermemekte haklı mıydılar? Kurs yıkan kendi de yıkılmaz mı?... Kafam karıştı...
 KURAN'A HİZMET YARIŞI !
Osmanlı öncesi Anadolu beyliklerini düşünün. Kim Osmanlı beyliğinin cihan devletine dönüşeceğini tahmin edebilirdi! Osman Gazi'nin Kuran'a hürmetini hatırlayın, işin sırrı orada...
Günümüze gelelim: En güzel Kuran hizmeti verenler, bugün zayıf gözükse de yarın kazananlar olacaktır inşallah
 Kiliseye serbest camiye yasak


Yorumlar alınıyor...
Arşiv
Anasayfa Birgo Nedir? Nasıl Birgo'larım? Kullanıcı Sözleşmesi Blog Yardım Bize Ulaşın