Birgo

ARL
18
Lisans Tamamlamada Bakan'a Yanlış Bilgi Verildi

 

2 yıllık MYO mezunu ebe, hemşire ve sağlık memurlarına verilen lisans tamamlama hakkının tüm branşlara verilmesi konusu adeta yılan hikayesine dönmüştü. Önümüzdeki günlerde tüm bölümlere verilmesi düşünülen lisans tamamlama hakkının şu anda verilmesi halinde bile kayıtların 2013 Ekim ayına kalacağını SABİMER.com olarak belirtmekte fayda görmekteyiz.

 

Sağlık iş kolunda Yetkili sendika yakın zamanda Sağlık Bakanı ile görüşmesinde bazı haklı taleplerde bulunmuştur. Yapılan görüşmeyi ve istenilen talepleri SABİMER.com olarak taktir ediyoruz. Ancak bu taleplerden Lisans Tamamlama konusunda Bakan Akdağ'a yanlış bilgi verilmiştir.

 

Sağlık iş kolunu temsilen yetkili sendika ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yaptığı görüşmede tüm sağlık personeline lisans tamamlama hakkı istenmiştir. Fakat bu talep istenilirken laborantların da şu anda bu haktan faydalandığı yer almış ve şu ifade kullanılmıştır ;

"Sağlık çalışanlarının eğitimleri konusunda Sağlık-Sen olarak Ebe, Hemşire, Laborant, Sağlık Memurlarına verilen Lisans Tamamlama hakkının önemli olduğunu ancak diğer bölümlere henüz bu hakkın verilmediğini kaydeden..."

 

Ancak şu anda "Laborantlar" lisans tamamlama hakkına sahip değildir !

 

Sağlık iş kolunda yetkili olan ve 100 000 (Yüz Bin) in üzerinde üyesi olan, hak mücadelesi verdiğini iddia eden bir sendikanın Sağlık Bakanı'na bilgi verirken daha dikkatli, özverili ve hassas olması gerekir.

 

Bunun yanında sağlık personelinin de hangi sendikaya üye olduğunu ve kendisini temsil eden sendikanın hangi bilgilere sahip olduğunu, sendikasının neler yaptığını ve hak mücadelesi verip vermediğini sorgulaması gerektiğini düşünmekteyiz.

 

SABİMER.com - ANKARA

 

www.sabimer.com/

(Bu haber sadece www.sabimer.com/ adresinde bulunmaktadır.)Bu yazının tüm hakları sabimer.com'a aittir. "www.sabimer.com/" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©


Yorumlar alınıyor...
Arşiv
Anasayfa Birgo Nedir? Nasıl Birgo'larım? Kullanıcı Sözleşmesi Blog Yardım Bize Ulaşın