Birgo

OCK
29
ISSIZ ADAM ...SON FİNAL SÖZLERİ .. OKUMAYA DEĞER
Issız Adam Yorumu

İzleyeli saatler geçti… Yumruk yemiş gibiyim sanki… Detaylarıyla fena çarptı bu film beni…


Kafamın içinde hâla çalan 45'likler; Nil Burak, Ayla Dikmen, Hümeyra… Gözlerin konuştuğu, dilin başka şeyler anlattığı o uzun final sahnesi… Sözlere dökülemeyen içsel konuşmalar… Çılgın Kalabalıktan Uzak - Thomas Hardy… Havuçlu tarçınlı kek…Puslu Kıtalar Atlası'nın ucu kıvrılan sayfası… 2. el bir kitabın içinden çıkan Arap alfabesine ait rakamlar…Aşk yemeğinin içine bir tutam anne yüreği, bir tutam aile özlemi, bir tutam İstanbul güzelliği ve şarap…— Benim bardağımdan kahve içmenin sebebi paylaşmak için değil, bir an önce bitsin, buradan gideyim diye. (Ada)


— Ben sadece ben olmamalıyım şimdi. Sanki bana baktığında kendi hayatından bir an yakalamalısın. Bir hikâye olmalı. Sevdiğin herkes, her şey, o an ben olmalıyım.(Ada)
—Sana tek bir şey söyleyeceğim ve gideceğim… Karların üstünde donmak üzeresin, uyku tatlı geliyor şimdi ama aslında öldüğünün farkında değilsin!(Ada)


— Ben çok şey yaşadım… Çok şey tükettim… Kendimi de hayatı da her şeyi… Kanımda bir mikropla yaşıyorum… Ben seni haketmiyorum, daha iyilerine layıksın (Alper)
— Başkalarının çocukları, başkalarının mutluluklarıyla kalacaksın… (Ada)


— Küçücük bi toka benimle alay etti (Alper)
sen dizime yattın, ben bir hikaye anlattım sana. büyüdün. kafamda bir hikaye, bilirsin bunu çok severdin ikimize bir mutlu son yazdım sonra. o evde seninle birlikte oturduk, sustuk. yanımda durdun sessizce. burası sondu. başka bir yaşamdı. sadece biz vardık.


bana baktın mavi ve telaşsız. sustuk başka bir yaşamda başka bir mutlu son. biz bunu haketmiştik. hikayemiz orda bir yerde, hep benimle duracak. dayanabilmemin tek yolu bu çünkü.


insanın kokusu hep aynı mı kalırmış, şaşırdım!


sonra sana ait bir şey aldım yanıma. bir küçük 45lik plak, arda kardeş'in masalları, eve uğrarsan bir gün o plağın nasıl kaybolduğunu asla bilemeyeceksin. biliyor musun sen o küçük plakla bende evimdesin hala ve sen bunu bilmiyosun ve gözlerimi kapattığımda kollarımda başka biri değil sen varsın.


Gözümdeki yaşları kimseler görmesin diye sinemadan kaçarcasına uzaklaştım…


Sinemadan ilk çıktığımda ne kadar yalnız, ıssız olduğumu fark ettim…
“Kimi bu kadar çok sevdim? “ sorusu çınladı beynimde…


Özlem …


Uzun bir yürüyüş yaptım…


Bende birinin yatağına kıvrılayım istedim…


Bir masal anlatayım ve o masal hiç bitmesin istedim

Sonraki ResimSonraki Resim
 BURAYA TIKLAYARAK LİNK DEKİ DİĞER RESİMLERE BAKABİLİRSİNİZ... SİNEMA SEVERLERE ...SEYRAN
Yorumlar alınıyor...
Arşiv
Anasayfa Birgo Nedir? Nasıl Birgo'larım? Kullanıcı Sözleşmesi Blog Yardım Bize Ulaşın