Birgo

MAY
18
Ak Parti'nin(Erdoğan'ın) Amerika ziyaretine ulusalcı bakış:

AK PARTİ'NİN AMERİKA ZİYARETİ

 

Bildiğiniz üzere Ak Parti işadamlarımızla birlikte Amerika'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.Erdoğan,Esenboğa havalimanındaki basın toplantısında Amerika'ya geniş bir heyetle resmi ziyarette bulunacaklarını söyleyerek 'Bu resmi ziyaretin gerek Ortadoğu bölgesindeki siyasi gelişmeler gerek Türkiye ve Amerika arasındaki ikili ekonomik ilişkileri kapsayan bir önemi var.' açıklamasında bulundu.

 

Şimdi gelelim bu ziyaretle ilgili yoruma:Erdoğan Amerika'yla ikili ekonomik ilişkilerden bahsediyor,peki Suriye'yle ikili ekonomik ilişkiler ne durumda? En önemlisi de Erdoğan Amerika'yı da yanına alarak savaş çıkartmak için her yolu deniyor.Nedir Erdoğan'ın Suriye düşmanlığı? Fakat malum Rusya desteği varoldukça Erdoğan'ın Suriye düşmanlığı kendini avutmaktan ve tatmin etmekten ileriye gidemez.Çünki Amerika,Suriye'nin arkasındaki Rusya desteğini görüp eli kolu bağlanınca Erdoğan hayal kırıklığına uğradı.

 

Erdoğan diyor ki Suriye rejimi masum sivil halkı katlediyormuş,buna sessiz kalamazmış.Soruyorum Erdoğan'a:Peki 1 Mart tezkeresinden sonra Amerika'nın Irak işgalinde onbinlerce masum halk katledildi,aynı Erdoğan o zaman neden o katliama sessiz kaldı? Eeee Erdoğan Amerika'ya gelince kuzu kesilir ona sesini bile çıkaramaz ama Suriye'ye gelince aslan kesilip savaş naraları atarak avazı çıktığı kadar bağırırır.Erdoğan'ın erkekliği ve gücü sadece Suriye'ye yetiyor herhalde.

 

Ben bu ziyareti radyodan dinledim.Amerikalılar o ziyarette 'Türkiye bizim tarihi dostumuzdur.' dedi.Peki soruyorum o zaman:Madem ki Amerika bizim tarihi dostumuz ise 4 Temmuz 2003'te Süleymaniye'de askerlerimizin başına neden çuval geçirdi? Amerika'yla tarihi dostluğumuzu daha iyi anlayabilmek için Amerikan Merzifon Koleji'nin Osmanlı dönemindeki faaliyetlerini araştırınız lütfen.

 

Hani 'Suriye ve İran terörü destekliyor.' diyorlar ya,şimdi daha iyi anlıyorum Suriye ve İran'ı neden terör nedeniyle suçladıklarını.Suriye ve İran'ı terör nedeniyle suçlayanların amacı Irak,Suriye,İran,Türkiye ve tüm Ortadoğu bölgesini kapsayan Erdoğan'ın eşbaşkanı olduğu Büyük Ortadoğu Projesini gerçekleştirmek.Irak bölündü,Suriye ve İran'ın da bölünmesine destek vererek Amerika,İsrail,İngiltere ve Ak Parti'nin(Erdoğan'ın) ortak olduğu bu bölücü projenin gerçekleşmesine asla izin vermemeliyiz.

 

SAYGILARIMLA


Yorumlar alınıyor...
Anasayfa Birgo Nedir? Nasıl Birgo'larım? Kullanıcı Sözleşmesi Blog Yardım Bize Ulaşın